Dla większości opiekunów psy są pełnoprawnymi członkami rodziny. Gdy przychodzi czas urlopu, pojawia się spory dylemat. Czy czworonóg powinien zostać pod czyjąś opieką albo w specjalnie do tego przeznaczonym psim hotelu? A może rozłąka jest zbyt bolesna i lepiej zaplanować wakacje nad morzem z psem? Czy zabieranie czworonoga na urlop to dobry pomysł? Dziś postaramy się rozwiać wątpliwości!

Na co uważać, planując wakacje z psem nad morzem?

Wyjazd na wakacje nad morzem z psem może być nieco kłopotliwy. Pierwszym problemem bywa sam transport, zwłaszcza w przypadku czworonogów, które nie są przyzwyczajone do dłuższych podróży autem albo pociągiem. Jeśli planujesz wakacje z psem nad morzem, postaraj się z wyprzedzeniem przyzwyczaić go do dłuższych wycieczek, a w trakcie podróży zapewnij mu regularne postoje i dostęp do świeżej wody.

Wizyta w nowym, szczególnie zatłoczonym turystami miejscu, to źródło stresu dla niektórych psów, które większość życia spędzają w mieście albo w domu jednorodzinnym. Jako opiekun musisz również pamiętać, że towarzystwo twojego czworonoga może nie być komfortowe dla innych urlopowiczów. Dlatego wybierając się na wakacje z psem nad morze, postaw raczej na spokojniejszy kurort, w którym unikniesz tłumu urlopowiczów, także na plaży.

Domki nad morzem z psem – jak wybrać odpowiednie zakwaterowanie?

Na szczęście na polskim wybrzeżu znajduje się coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, które nie tylko akceptują zwierzęta, lecz także zachęcają opiekunów do spędzania wakacji w towarzystwie czworonożnych pupili. W Ustronie Park właśnie tak podchodzimy do sprawy, ponieważ teren naszego ośrodka jest doskonale przygotowany na przybycie czworonożnych gości. Dobrze rozumiemy, jak bolesna bywa urlopowa rozłąka z podopiecznym!

Domki nad morzem z psem to naszym zdaniem najlepszy wariant noclegu. Czworonóg adaptuje się do nich szybciej niż do hotelowego pokoju, szczególnie gdy może wylegiwać się na tarasie. Dużym atutem naszego ośrodka jest położenie w lesie, czyli w miejscu w pełnym integrujących zapachów, w którym większość zwierzaków czuje się znakomicie i które pozwala na długie spacery. Nocleg w domku nad morzem z psem na terenie ośrodka Ustronie Park oferuje dostęp do niemal prywatnej plaży, na której twój podopieczny poczuję się bardziej swobodnie, a także nie powinien przeszkadzać innym plażowiczom. W odwodzie pozostaje jeszcze nasze leśne pole campingowe, także usytuowane tuż przy plaży.

Wakacje nad morzem z psem – o czym musisz pamiętać?

Naszym zdaniem wakacje z psem nad morzem to znakomity pomysł! Czworonogi dobrze odnajdują się w morskich okolicznościach przyrody, a wiele spośród nich posiada wrodzoną zdolność pływania i czerpie frajdę z kąpieli, szczególnie w trakcie upalnych dni. 

Planując urlop z psem, pamiętaj o zapasie karmy, aktualnych szczepieniach i książeczce zdrowia, zabawkach i posłaniu, a także smyczy i kagańcu, bo w niektórych nadmorskich obiektach będą one obowiązkowe. Pamiętaj też, aby sprzątać po swoim czworonogu i pilnować, by nie przeszkadzał innym urlopowiczom. W Ustronie Park znajdziesz ku temu doskonałe warunki!

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ustronie Park - beach resort

Sosnowa 3
78-111 Ustronie Morskie

Ustronie Morskie
Toruń
Gdańsk
3.2h, 220km
Poznań
3.5h, 250km
Warszawa
6h, 490km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ruciane-Nida
Ruciane Park