W niedawnym wpisie na naszym blogu przekonywaliśmy, że wczasy nad morzem z psem to wspaniały pomysł, który zapobiega niepotrzebnej rozłące z domowym pupilem na czas urlopu. Wyśmienitym miejscem na podróż z czworonogiem są nasze domki letniskowe nad morzem. Z psem można tam zamieszkać tuż przy niemal prywatnej plaży. Warto jednak pamiętać, że wczasy z psem nad morzem wymagają starannego przygotowania. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w twoim bagażu.

1. Zapas psiej karmy i smakołyki

W Ustroniu Morskim co prawda stosunkowo łatwo znaleźć sklep, w którym kupisz psią karmę, ale niekoniecznie dokładnie taką, jaką na co dzień zjada twój pupil. Jeżeli pies ma szczegółowe wymagania dietetyczne, na przykład ze względu na przebyte choroby i uczulenia, najlepiej zabierz ze sobą nad morze zapas jego karmy.

2. Miski na wodę i karmę

Jeśli wybierasz się na wczasy nad morzem z psem, musisz też pamiętać o miskach na karmę i wodę. Tę drugą koniecznie zabieraj ze sobą na spacery, wraz z wypełnioną butelką. Przebyte kilometry, zwłaszcza w upale, dają się czworonogom we znaki.

3. Szczotka do pielęgnacji sierści

W internecie można natknąć się na porady, że jadąc na wczasy nad morzem z psem o dłuższej sierści, warto przystrzyc czworonoga niemal do skóry. To spory błąd, ponieważ dłuższa sierść stanowi znakomitą ochronę przed słońcem. W trakcie wakacji przyda ci się jednak szczotka do codziennej pielęgnacji psiej sierści, ponieważ nad morzem panują warunki sprzyjające szybkiemu powstawaniu kołtunów. Woda, wiatr i piasek robią swoje.

4. Psia książeczka zdrowia

Wczasy z psem nad morzem zazwyczaj przebiegają bezpiecznie. Na wszelki wypadek jednak lepiej zabrać ze sobą psią książeczkę zdrowia. W razie kontuzji lub choroby przyda się ona u lokalnego weterynarza.

5. Podstawowe leki

Ponadto w bagażu umieść podstawowe psie leki, w tym przeciwbólowe, przeciwalergiczne i uspokajające. Niektóre czworonogi źle znoszą podróż samochodem albo miewają problem z adaptacją w nowym otoczeniu.

6. Kosmetyki dla psa

Zestaw psich kosmetyków przyda się na wypadek, gdyby twój czworonóg źle znosił kontakt z morską wodą, nabawiając się uczulenia, albo postanowił wytarzać się w błocie w trakcie leśnej wycieczki. Domki letniskowe nad morzem z psem wyposażone we własną łazienkę to dodatkowa wygoda w razie potrzeby wykąpania pupila. 

7. Sprzęt do sprzątania po psie

Wszystkim urlopowiczom spędzającym czas nad Bałtykiem zależy na czystości. Dlatego planując wakacje nad morzem z psem, nie zapomnij o zestawie do sprzątania po swoim czworonogu. To jeden z podstawowych obowiązków właściciela.

8. Smycz i kaganiec

Nawet jeśli twój pupil jest na co dzień bardzo grzeczny, nad morze zabierz ze sobą smycz i kaganiec. To bardzo ważne, ponieważ możesz trafić na miejsca, do których czworonogi nie są wpuszczane bez smyczy. Poza tym obecność twojego czworonoga może być niekomfortowa dla niektórych urlopowiczów, a wtedy musisz dopilnować, by trzymał się blisko ciebie.

9. Domowe posłanie

Nad morze warto zabrać także psie posłanie, z którego czworonóg na co dzień korzysta w domu. Pomoże mu to w szybszej adaptacji do nowego otoczenia, choćby za sprawą znajomego zapachu.

10. Zestaw ulubionych zabawek

Podobną funkcję pełni zestaw ulubionych zabawek. Trudno przypuszczać, by pies poczuł nudę, spędzając wakacje nad morzem, ale piłka może być bardzo przydatna podczas spacerów na plaży lub w lesie.

11. Zabezpieczenie psa przed kleszczami

W Ustroniu Morskim nie brakuje pięknych lasów i terenów zielonych – w sam raz na rekreację z czworonogiem. Jednak przed wyjazdem pomyśl o zabezpieczeniu pupila przed kleszczami. Pomoże ci w tym specjalna obroża lub preparat w aerozolu – tak, aby nic nie zepsuło wam wakacji!

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ustronie Park - beach resort

Sosnowa 3
78-111 Ustronie Morskie

Ustronie Morskie
Toruń
Gdańsk
3.2h, 220km
Poznań
3.5h, 250km
Warszawa
6h, 490km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ruciane-Nida
Ruciane Park