Zielona szkoła nad morzem stanowi znakomitą alternatywę dla szkolnych wyjazdów narciarskich i górskich wędrówek. Miejsca takie jak Ustronie Park dostarczają uczestnikom nieograniczone możliwości wypoczynku i rekreacji połączonych z walorami edukacyjnymi. Ośrodek Ustronie Park jest doskonale przygotowany na przybycie zorganizowanych grup w nowych i ogrzewanych domkach z własną łazienką i tarasem. Dlaczego w ramach szkolnego wyjazdu warto odwiedzić właśnie Ustronie Morskie?

Zielona szkoła nad morzem o każdej porze roku

Na wstępie warto rozprawić się z mitem, że wyjazd nad Bałtyk ma sens tylko latem. To nieprawda – zdaniem wielu polskie morze jest najpiękniejsze jesienią. W dodatku na wybrzeżu można się wówczas cieszyć czystym powietrzem z pokaźną dawką niezbędnego dla organizmu jodu. Zielone szkoły nad morzem poza sezonem urlopowym to możliwość spędzenia wolnego czasu bez natłoku turystów charakterystycznego dla szczytu sezonu. W Ustronie Park proponujemy zakwaterowanie w ogrzewanych i świetnie wyposażonych domkach, które mogą przyjąć zorganizowane grupy przez cały rok.

Spotkania z naturą

Zielona szkoła nad morzem stanowi znakomitą okazję do spotkań z naturą. Wspólny spacer po plaży w akompaniamencie szumu fal sprzyja integracji. W Ustroniu Morskim nie brakuje także przepięknych lasów zachęcających zarówno do wycieczek, fotografowania tutejszej fauny oraz flory, jak i gier terenowych. Jesienią natura obficie obdarowuje gości naszego ośrodka dorodnymi okazami grzybów.

Zielone szkoły nad morzem wzbogacone o sporty wodne

Jeśli zielona szkoła nad morzem odbywa się w czerwcu lub we wrześniu, pobyt w Ustroniu Morskim można wykorzystać do uprawiania sportów wodnych. Na terenie naszego ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Surfing lub deski SUP stanowią wspaniałe urozmaicenie wobec szkolnych zimowych wyjazdów narciarskich, które po latach mogą się znudzić.

Sportowa zielona szkoła nad morzem

W trakcie zielonej szkoły nad Bałtykiem zadowoleni będą wszyscy uczestnicy, którzy posiadają zacięcie sportowe. Ośrodek Ustronie Park posiada między innymi boisko do piłki nożnej i siatkówki, a także stoły pingpongowe. Przez gminę przebiega też jeden z najciekawszych w Polsce szlaków rowerowych, bezpieczny i spokojny – w sam raz dla zorganizowanych grup. W mieście znajduje się także kryty basen w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Helio, gdzie znajduje się także kręgielnia. Zielona szkoła nad morzem spędzona w okolicy z pewnością będzie pełna atrakcji.

Zielona szkoła nad morzem z walorami edukacyjnymi

Nie wolno zapominać o walorach edukacyjnych zielonej szkoły nad morzem. Lekcja biologii w tutejszych lasach będzie znacznie ciekawsza niż odbywająca się w szkolnych ławkach. W okolicy znajduje się także kompleks ogrodów pokazowych Hortulus, w których aż prosi się o przeprowadzenie lekcji objaśniającej tajemnice botaniki. Urozmaicony krajobraz tutejszego wybrzeża docenią natomiast nauczyciele geografii.

Zielona szkoła nad morzem w ośrodku Ustronie Park to wspaniały sposób na oderwanie się od monotonii roku szkolnego o każdej porze roku!

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ustronie Park - beach resort

Sosnowa 3
78-111 Ustronie Morskie

Ustronie Morskie
Toruń
Gdańsk
3.2h, 220km
Poznań
3.5h, 250km
Warszawa
6h, 490km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ruciane-Nida
Ruciane Park